Henna jest to naturalny barwnik pochodzenia roślinnego powstający ze sproszkowanych liści i pędów.
Henna to zabieg kosmetyczny wykonywany na brwi i rzęsy. Polega na zabarwieniu włosków na kolor, który będzie indywidualnie dobrany do urody klientki. Zabarwienie henną dotyczy także naskórka, dlatego przez pierwsze dni łuk brwiowy jest mocniej zaznaczony. Henna rzęs pozwala na ograniczenie używania maskary w przypadku chęci stosowania jedynie odżywki do rzęs.

Zabieg henny brwi zaleca się łączyć z regulacją w celu nadania kształtu idealnie dopasowanego do typu urody. Dodatkowo dzięki zabiegowi regulacji brwi zapobiegamy nieestetycznemu narastaniu włosów poza łukiem brwiowym lub pomiędzy brwiami, nad nosem. Kosmetolog posiada specjalne nożyczki do ewentualnego przycięcia zbyt długich włosków co poprawia efekt zabiegu. Jest to także pomocne w przypadku regulacji brwi u mężczyzn, których włoski są znacznie dłuższe i sama regulacja nie daje pożądanego efektu.

Po zabiegu koloryzacji henną musimy zwrócić uwagę na to, iż w pierwszych dniach kolor może być ciemniejszy, jednak po kilku dniach, gdy naskórek się złuszczy zabarwienie będzie znacznie delikatniejsze. Henna rzęs jest wykonywana, podczas gdy klientka ma zamknięte oczy. Stosowane są specjalne podkłady, które zapobiegają zabarwieniu skóry. Górna powieka zabezpieczana jest wazeliną kosmetyczną. Nie zaleca się zabiegu zabarwienia rzęs w przypadku osób chorujących na klaustrofobie oraz u tych osób, u których podejrzewa się stan zapalny w obrębie gałki ocznej. Przeciwwskazaniem jest również uczulenie na hennę i skłonność do krwawień. W przypadku noszenia soczewek kontaktowych konieczne jest ich wyjęcie przed zabiegiem. Kolor henny dobierany jest indywidualnie. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się 2-3 tygodni.Copyright © 2017 Projektowanie i Pozycjonowanie - Produkcja Stron